Biznes i Finanse

Które urządzenie transportu bliskiego najlepiej wybrać do małej hali?

  • 31 stycznia, 2024
  • 2 min read
Które urządzenie transportu bliskiego najlepiej wybrać do małej hali?

Urządzenia transportu bliskiego, nazywane w skrócie UTB, znajdują powszechne zastosowanie w różnego rodzaju halach, zarówno produkcyjnych, jak i magazynowych. W obu przypadkach ich podstawową funkcją jest ułatwienie przenoszenia ciężkich ładunków w pionie i w poziomie. Firmy chcące zakupić nowoczesne suwnice, takie, jakie ma ofercie ALSO Holding, często zadają pytanie, które urządzenie transportu bliskiego najlepiej sprawdzi się w małej hali.

Czym właściwie są suwnice?

Zdaniem wielu specjalistów w tej dziedzinie, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie suwnica, urządzenie dźwignicowe pracujące w ruchu przerywanym, którego konstrukcja wręcz predysponuje je do zastosowania w niewielkich halach, produkcyjnych i magazynowych. Zapewnia zachowanie ciągłości produkcji lub procesów logistycznych, zwalniając pracowników z konieczności fizycznego dźwigania ciężkich ładunków.

Zbudowana jest z kilku podstawowych elementów, mostu, czyli konstrukcji nośnej, mechanizmów umożliwiających ruch w poziomie, wciągarki lub wciągnika do podnoszenia ciężarów oraz układów zasilającego i sterującego. Modułowa konstrukcja wielu modeli suwnic ułatwia ich rozbudowę i pełne dostosowanie do wszystkich wymogów przyszłego użytkownika.

Jaką suwnicę wybrać do niewielkiej hali?

Istnieje wiele odmian suwnic, między innymi natorowe, bramowe, półbramowe lub kolumnowe, lecz w niewielkiej hali, przy ograniczonej ilości miejsca, najlepiej sprawdzi się suwnica pomostowa podwieszana. Jej zastosowanie znacznie usprawni prace związane z produkcją i transportem niezbędnych do tego komponentów, pozwalając w pełni wykorzystać dostępne miejsce bez ryzyka powstania przestojów.

Które zalety suwnic pomostowych podwieszanych warto podkreślić?

Cechą charakterystyczną suwnic pomostowych podwieszanych, jak zresztą sama ich nazwa wskazuje, jest sposób mocowania, bezpośrednio do wzmocnionej konstrukcji dachowej hali, co nadaje im właściwą stabilność i pozwala zachować pełne bezpieczeństwo pracy. Dzięki temu żadne części suwnicy nie blokują ciągów transportowych na podłodze hali, a urządzenie można w pełni dostosować do całej dostępnej wolnej przestrzeni.

Wszystkie ładunki są bezproblemowo dostarczane do miejsca przeznaczenia, ich ciężar zależy od maksymalnej nośności suwnicy, nawet kilkunastu i więcej ton. Konstrukcja modułowa umożliwia z kolei optymalne poprowadzenie torów jezdnych przy dachu hali, a całym urządzeniem można sterować zdalnie z poziomu podłogi.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *