Dom i Ogród

Kiedy wybrać moskitiery na magnesy?

  • 4 marca, 2024
  • 3 min read
Kiedy wybrać moskitiery na magnesy?

Moskitiery na magnesy, podobnie jak ich ramkowe odpowiedniki, mają za zadanie zabezpieczyć wnętrze przed przedostawaniem się owadów z zewnątrz. Dzięki ich montażowi na oknie czy drzwiach można zapomnieć o problemie uciążliwych insektów i cieszyć się napływem świeżego powietrza. Ten rodzaj siatki wyróżnia się dość nietypową konstrukcją – kiedy warto się na niego zdecydować i dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów.

Jak działa moskitiera na magnes?

Na budowę moskitiery na magnes składa się elastyczna siatka podzielona na kilka pionowych części. Jej brzegi w miejscu rozcięcia zaopatrzone są w silne magnesy. Dlatego też przez ten rodzaj moskitiery można swobodnie przechodzić i nie trzeba następnie ręcznie układać jej w odpowiedniej pozycji – pasy siatki przyciągną się wzajemnie i same wrócą na swoje miejsce, dalej pełniąc funkcję szczelnej bariery przed insektami. Działanie osłon na magnesy, które można znaleźć m.in. w sklepie z moskitierami Mako, opiera się więc na zasadzie prostego systemu magnetycznego.

To niewątpliwie doskonała propozycja dla osób, które cenią wygodę. Należy też zwrócić uwagę na sposób montażu moskitiery na magnesy. Instaluje się je na ramie drzwi czy okna, wykorzystując w tym celu rzepy i dwustronną taśmę. Dzięki temu nie jest konieczna żadna poważna ingerencja w strukturę stolarki okienno-drzwiowej. Co więcej, prostota instalacji przekłada się także na łatwość demontażu.

Zalety moskitiery na magnesy

Podstawową korzyścią z montażu moskitiery na magnesy jest wysoki komfort jej użytkowania. Przez tego typu siatkę, montowaną np. na drzwiach balkonowych albo tarasowych, można po prostu przejść – inaczej niż w przypadku klasycznych modeli ramkowych, które działają na zasadzie drugich drzwi i trzeba za każdym razem je otwierać, po czym pamiętać o zamknięciu. Należy zaznaczyć, że moskitiera na magnesy w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności okien i drzwi.

Zakup moskitiery na magnesy powinny rozważyć także osoby, którym zależy na łatwości instalacji – jej montaż nie wymaga bowiem ani większych umiejętności czy użycia specjalistycznych narzędzi. To również dobre rozwiązanie, jeśli ktoś często zmienia miejsce zamieszkania lub wynajmuje mieszkanie – moskitiera na magnesy może być łatwo przeniesiona i zamontowana w kolejnym lokum.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *