Moda i Uroda

Makijaż krok po kroku dla początkujących

  • 25 listopada, 2023
  • 2 min read
Makijaż krok po kroku dla początkujących

Czym jest makijaż?

Makijaż to sztuka wykorzystywania kosmetyków do podkreślenia naturalnego piękna i ukrycia niedoskonałości. Może być stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Makijaż może być subtelny lub bardziej wyrazisty, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Makijaż może być stosowany na twarz, oczy, usta i całe ciało. Jego celem jest poprawienie wyglądu skóry, a także podkreślenie atutów i ukrycie mankamentów. Warto pamiętać, że makijaż powinien być dostosowany do typu skóry i stylu ubierania się.

Jak zacząć?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem, warto zacząć od podstawowych produktów. Najważniejsze są: podkład, puder, róż do policzków, cień do powiek oraz tusz do rzęs. Te produkty pozwalają na stworzenie naturalnego makijażu dzienny lub wieczorowy.

Kolejnym krokiem jest dobieranie odpowiednich kolorów. Ważne jest, aby pasowały one do Twojej karnacji i typu urody. Dobrze jest też postawić na uniwersalne odcienie, które będzie można łatwo dopasować do każdej stylizacji.

Jak wykonać makijaż?

Aby wykonać makijaż krok po kroku, należy najpierw nałożyć podkład lub krem BB/CC. Następnie trzeba rozetrzeć go palcami lub gąbeczką i utrwalić pudrem sypkim lub transparentnym. Kolejnym etapem jest nałożenie różu na policzki oraz cieni do powiek – tu ważne jest, aby je ze sobą połączyć.

Na sam koniec należy nałożyć tusz do rzęs oraz eyeliner lub kredka do oczu. Na usta można nałożyć błyszczyk lub pomadkę – tu ważne jest, aby pasowała ona do reszty makijażu. Na końcu warto spryskać twarz mgiełką utrwalającą i gotowe!

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *